1
/
16
1
/
16
$217.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $39.24 Coupon
Coupons Details
$178.75
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$217.99
18%
Off Over $0.00
-$39.24
Price After Coupon
$178.75
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$898.99
76% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21544779
This wall lamp, with its exquisite glass carvings and shining metal structure, perfectly combines modern design art with classic elements. The light shines softly on the wall through the transparent glass plate, as if dancing in the space, adding an elegant atmosphere to every room.
- The combination of clear glass and shiny metal creates a stylish yet warm ambience.
- The double-layer design enhances the sense of space and is suitable for a variety of decorative styles.
- High-quality materials ensure long-lasting durability and safety of the product.
- Provides warm and soft lighting to enhance the comfortable home experience.
- It is both practical and beautiful, suitable for a variety of usage scenarios such as living rooms, bedrooms and corridors.
Weights & Dimensions

| Height | 10",19.5" |
| Width | 5" |
| Length | 6.5",7" |
| Fixture Depth | 5" |
| Backplate Width | 10",19.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Glass Type | Clear Glass |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,15 to 19 Inch |
| Feature | With Shade |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cylinder |
| Switch Type | No Switch |
| Glass Type | Transparent |
| Size | 10",19.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Style | Modern |
| Color | Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service