1
/
9
1
/
9
$161.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $29.16 Coupon
Coupons Details
$132.83
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$161.99
18%
Off Over $0.00
-$29.16
Price After Coupon
$132.83
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$276.99
42% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21324363
This modern wall lamp, with its simple and elegant rectangular design, instantly enhances the style of your room. The stone lampshade emits soft light, adding a sense of tranquility and elegance to your living space.
- With a modern theme, this wall light blends perfectly into any contemporary home design.
- Made from a specially selected durable stone, the lampshade is not only elegant but also easy to maintain, ensuring long-lasting use.
- The unique gold and black color options give the lamp a sense of luxury and low-key beauty, meeting the needs of different styles.
- The hard-wired power supply design makes the installation process easy and brings an unparalleled user experience.
Weights & Dimensions

| Adjustable Extension | Unadjustable Extension Length |
| Back Plate Included | Back Plate Not Included |
| Cord Cover | Cord Cover Not Included |
| Cord Included | Cord Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 16" (40 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 2.5" (6.5 cm) |
| Overall Width - Side to Side | 4" (10 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
Warranty
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Glass Component | Glass Component Not Included |
| Light Direction | Ambient |
| Material | Stone |
| Number of Lights | 1-Light |
| Product Type | Flush Mount |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Shade Included | Without Shade |
| Style | Modern |
| Built-in USB Port | USB Port Not Included |
| Bulb Base | G9/ Bi-pin |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Not Included but Required | Bulb Required (Not Included) |
| Dimmable | Undimmable |
| Edison Bulb | Not Edison Bulb |
| Kids | No |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Shop LED | LED Compatible |
| Switch Included Or Not | No Switch |
| Installation Required | Installation Required |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Commercial Warranty | Commercial Warranty Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Dry | Dry |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore