1
/
11
1
/
11
$290.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $52.38 Coupon
Coupons Details
$238.61
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$290.99
18%
Off Over $0.00
-$52.38
Price After Coupon
$238.61
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$604.99
52% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21672544
Add a touch of elegance and luxury to your bathroom with this modern gold glass vanity light. Its unique geometric design is eye-catching and is the perfect interior decoration choice.
- The lampshade is made of high-quality glass, which transmits light evenly and ensures soft and warm lighting. Whether using LED, incandescent or fluorescent bulbs, it can show the best light effect.
- The metal lamp body is strong and durable, providing a long service life. The golden finish makes the space more noble and highlights your extraordinary taste.
- This lamp is easy to install and has a hard-wired design. It is suitable for a variety of installation locations such as above the mirror and against the wall, meeting the lighting needs of different rooms.
- Suitable for use in bathrooms, corridors, kitchens, basements and other places, so that every corner is illuminated by warm light. Easy to clean and maintain, always in good condition.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4.5” |
| Fixture Depth | 4.5" |
| Fixture Height | 8.5" |
| Length | 8" |
| Width | 4.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | Clear Glass |
| Shade / Light Direction | Up |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Color | Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Amber,Clear |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service