1
/
24
1
/
24
$239.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $43.20 Coupon
Coupons Details
$196.79
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$239.99
18%
Off Over $0.00
-$43.20
Price After Coupon
$196.79
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$836.99
71% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21364987
This golden crystal chandelier is like a fine work of art. Its crystal clear crystal and linear structure are perfectly combined, exuding infinite luxury and elegance. This chandelier is not only a lighting tool, but also provides a focal point for your home, which is fascinating. The unique linear design allows the light to refract through the delicately arranged crystals to create dazzling light and shadow, which is intoxicating.
- The chandelier is made of high-quality crystal with extremely high light transmittance, making the light more uniform and soft, improving the overall lighting effect and visual enjoyment.
- The modern design style combines exquisite and fashionable elements, which is suitable for a variety of home environments and enhances the grade and taste of the interior space.
- The graceful golden hue not only adds a sense of visual luxury, but also forms a sharp contrast with the pure transparency of the crystal, which is refreshing.
- The reasonable structural design makes the installation process of this chandelier simple and convenient, reducing tedious steps, and even people without professional experience can easily complete it.
- Cleaning and maintenance are also easy, just use a soft
Weights & Dimensions

| Length | 31.5",39.5",30",35.5" |
| Width | 31.5",39.5",30",35.5" |
| Fixture Height | 19" |
| Canopy Width | 4" |
| Adjustable Hanging Length | Unadjustable Hanging Length |
| Rod/Chain/cord Length | 12" |
Specifications
What's Included
Features
| Color | Black-Gold,Coppery |
| Style | Modern |
| Shape | Linear |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 9-Light,15-Light,6-Light,12-Light,18-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Downrods |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Shade Color | Clear |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Glass Type | Crystal |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Linear |
| Shade Material | Crystal |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Canopy Shape | Round |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included,Light Included |
| Bulb Base | G9 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service