1
/
6
1
/
6
$198.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $35.82 Coupon
Coupons Details
$163.17
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$198.99
18%
Off Over $0.00
-$35.82
Price After Coupon
$163.17
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$453.99
56% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2102769
This modern starburst chandelier becomes the visual focal point of the living room with its unique design. The use of metal material is not only durable, but also adds a modern feel to the space. The starburst design allows the light to radiate in multiple directions, creating a luxurious and warm atmosphere.
- The lamp is suitable for multiple occasions, such as living rooms, dining rooms, etc. Its starburst shape is very artistic and can perfectly enhance the style and modern atmosphere of the space.
- Detailed features include a multi-lamp design that provides ample lighting while also meeting the needs of spaces of different sizes through a wide span of 20.5" or 22".
- The lampshade-free design makes maintenance and cleaning easier, and the presence of the lampshade will not affect the divergence effect of the light source.
- Easy to install, all necessary installation accessories are included in the package, and detailed installation instructions are included. Don't worry about the difficulty of installation, even non-professionals can easily complete it.
- It is recommended to wipe it gently with a soft cloth regularly to maintain its metallic luster and overall beauty. No need to worry about the complexity of cleaning, it is very suitable for busy modern families.
Weights & Dimensions
| Canopy Width | 5" |
| Fixture Height | 22",20.5" |
| Rod/Chain/cord Length | 23.5" |
| Width | 22",20.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 220V-240V,110V-120V |
| Canopy Shape | Round |
| Size | 22",20.5" |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Color | Gold |
| Glass Type | Shadeless |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 5 & Up |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service