1
/
11
1
/
11
$523.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$523.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$523.99
Price After Coupon
$523.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,533.99
66% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21693821
This bedside table is known for its modern, smooth lines and elegant design, perfectly combining the comfort and sophistication of modern living. The rounded corners and simple metal decorations are like a work of art, giving the bedroom environment a calm and luxurious atmosphere.
- The double drawer design provides ample storage space to meet a variety of storage needs, keeping your bedroom tidy.
- The surface has been specially treated to be smooth, wear-resistant and effectively scratch-resistant, ensuring it will remain as bright as new after long-term use.
- The simple and textured metal handle makes opening and closing easier and increases comfort.
- The stable structure increases safety and has been tested to prevent tipping, making it more worry-free to use.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 18" (46 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Number of Tiers | 2 Tiers |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Color | Gray/ White,Off-White |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Frame Material | Wood |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service