1
/
16
1
/
16
$333.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$333.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$333.99
Price After Coupon
$333.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$645.99
48% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21699257
Designed in a contemporary style, this bedside table introduces a simple yet sophisticated aesthetic, its sleek lines and perfect proportions make it an indispensable and elegant addition to any bedroom.
- High-quality leather material, showing high-end texture, soft to the touch and durable, easy to clean, keeping the appearance as good as new for a long time.
- The user-friendly double drawer design provides ample storage space, making it easy to store various daily necessities and keep the bedroom tidy.
- With a soft edge design, it prevents discomfort caused by accidental collisions, ensures safety of use, and is suitable for families with children.
- The modern design style is outstanding and can be easily integrated into various interior decoration styles to enhance the overall sense of fashion of the home.
- The non-slip base design allows it to be placed firmly on any floor and is not easy to tip over, keeping it safe for daily use.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 16"L x 16"W x 20"H,18"L x 16"W x 20"H,20"L x 16"W x 20"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Baskets | Without Basket |
| Color | Beige,Black,Dark Gray,Khaki,Light Gray,White |
| Countertop Material | Stone |
| Frame Material | Stone |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | Without Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service