1
/
21
1
/
21
$132.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$132.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$132.99
Price After Coupon
$132.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$244.99
46% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21694199
This modern LED spiral chandelier perfectly combines technology and artistry, adding unparalleled visual impact to your living room.
- Innovative design: Spiral shape design fully demonstrates the perfect combination of modern art and industrial aesthetics.
- High-quality material: Made of high-quality metal and energy-saving LED lights, it has a long service life and is environmentally friendly.
- Wide range of applicable scenarios: whether it is a living room, open kitchen, or dining room, it can easily handle the task.
- Easy installation: Equipped with easy-to-install components, the user-friendly design provides an effortless installation experience.
- Adjustable function: Light brightness and hanging height can be adjusted freely to meet the needs of different occasions.
Weights & Dimensions

| Length | 24",31.5" |
| Width | 24",31.5" |
| Canopy Width | 7" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Rod/Chain/cord Length | 37.5" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Third Gear Dimming,White Light |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide) |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 150 Watts & Above,39 Watts & Under,40 to 59 Watts,60 to 99 Watts |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Tier |
| Shade Material | Silica Gel |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Black,Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Circle |
| Number of Tiers | 2 Tiers,3 Tiers,4 Tiers |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light,4-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service