1
/
8
1
/
8
$61.10
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$61.10
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$61.10
Price After Coupon
$61.10
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2179235
This modern style LED wall lamp is made of metal and acrylic, with a stylish appearance, suitable for a variety of indoor scenes such as bedrooms and living rooms. You can choose from a variety of colors and voltages to meet different home needs.
- 1. Fashionable and modern design: simple and unique shape, enhances the taste of your home.
- 2. High-quality material: Made of metal and acrylic, durable and easy to clean.
- 3. Multiple voltage options: suitable for voltage configurations in different countries and regions.
- 4. Optional color temperature: white light and warm light to create a variety of atmospheres.
- 5. Energy saving and environmental protection: LED lighting, low energy consumption, high brightness, long-lasting and durable.
Weights & Dimensions
| Height | 12“ |
| Width | 10" |
Specifications
What's Included
Features
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Feature | Indoor |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Wall Lamp |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Color Temperature | Warm Light,White Light |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black-Gold,White-Gold |
| Material | Metal |
| Shade Material | Acrylic |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service