1
/
21
1
/
21
$536.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $96.66 Coupon
Coupons Details
$440.33
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$536.99
18%
Off Over $0.00
-$96.66
Price After Coupon
$440.33
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,094.99
51% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21625714
This modern white acrylic round bar table combines simple design and high-quality materials to perfectly fit the decorative needs of a stylish kitchen. The transparent acrylic material gives the entire space a light and transparent visual experience, making it an elegant addition to any style home environment.
- Durable use, through careful structural design, ensures stability and safety in long-term use.
- Easy to clean, the smooth acrylic tabletop makes stain removal and daily care a breeze.
- Multiple size options are available to suit different space requirements and make the most of your living space.
- The safe design, stable base and rounded edges ensure safety during use, especially suitable for families with children.
- The lightweight structure and lighting design make it very simple to move or adjust the layout, ready to meet the needs of parties and gatherings.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 23.5" (60 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 23.5" (60 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 38" (96 cm),42" (106 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Plastic/Acrylic |
| Seating Capacity | Seats 2 |
| Size | 23.6"L x 23.6"W x 37.8"H,23.6"L x 23.6"W x 41.7"H,31.4"L x 31.4"W x 37.8"H,31.4"L x 31.4"W x 41.7"H |
| Popular Table Lengths | 36 inches |
| Color | White |
| Table Top Color | White |
| Base Color | Silver |
| Style | Modern |
| Top Shape | Round |
| Table Base Material | Metal |
| Table Base Type | Pedestal |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service