1
/
18
1
/
18
$364.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$364.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$364.99
Price After Coupon
$364.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$586.99
38% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21685786
This modern gold bathroom vanity light, with its unique antler design, gives your bathroom a natural and harmonious aesthetic. Whether you are getting ready in the morning or removing your makeup at night, the warm light will always bring you a comfortable experience.
- simple yet elegant shape, catering to the fashionable aesthetics of modern homes.
- Made of gold-tone metal to ensure long-lasting durability and rust-proof performance.
- Not only suitable for bathrooms but also can be used in dressing areas or bedrooms to increase the brightness and style of the space.
- The antler element design adds a natural and lively beauty to the home.
- Use LED bulbs, which are energy-saving and environmentally friendly, have a long service life, and reduce the frequency of replacement.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Fixture Depth | 8" |
| Fixture Height | 6.5" |
| Length | 17",22.5",30" |
| Width | 8" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Feature | Integrated LED |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | With Shade |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Linear |
| Shape | Straight |
| Color Temperature | Natural Light |
| Size | 17",22.5",30" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Acrylic |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service