1
/
10
1
/
10
$154.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $27.90 Coupon
Coupons Details
$127.09
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$154.99
18%
Off Over $0.00
-$27.90
Price After Coupon
$127.09
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$298.99
48% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21712438
This modern LED vanity light brings elegance and modernity to your bathroom with its sophisticated gold brushed finish and clean lines. Whether it is used for makeup or daily lighting, this lamp can meet your needs.
- Design style: simple and modern, suitable for various decoration styles.
- Excellent Material: Gold brushed surface, showing high-end quality.
- Energy saving and environmental protection: using high-efficiency LED light source, saving electricity and durability.
- Easy to install: wall-mounted design, suitable for all kinds of mirrors.
- Applicable scenarios: Perfect for bathrooms, dressing areas, and bedrooms.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 4" |
| Width | 8.5" |
| Length | 21",26",33.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large,Medium,Small |
| Shape | Straight |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Shade / Light Direction | Down |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Style | Modern |
| Shade Material | Acrylic |
| Material | Cast Iron |
| Color | Black |
| Number of Lights | 1-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore