1
/
22
1
/
22
$279.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$279.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$279.99
Price After Coupon
$279.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$451.99
38% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21668755
This modern LED bathroom mirror light combines simplicity and functionality to create a finishing touch in your dressing space. The wood material adds a warm touch that suits any home style, creating a comfortable yet sophisticated environment.
- 1. Modern and simple design: beautiful lines can enhance the overall style of the bathroom.
- 2. Wood material: adds a sense of natural warmth and perfectly blends into a variety of interior design styles.
- 3. LED energy-saving lamp: provides bright and soft light, suitable for makeup and daily care.
- 4. Wall-mounted installation: saves space, is easy to install, suitable for small bathrooms and various scenarios.
- 5. High efficiency and environmental protection: It meets energy consumption standards, protects the environment, and reduces electricity bills.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 4" |
| Width | 5" |
| Length | 16",23.5",35.5" |
| Fixture Depth | 5" |
| Backplate Width | 6.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 16",23.5",35.5" |
| Color Temperature | Third Gear Dimming,Warm Light,White Light |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | Linear |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Down |
| Feature | Integrated LED |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Style | Modern |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Acrylic |
| Material | Wood |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Red Wood,Walnut,Wood Color |
| Number of Lights | 1-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service