1
/
19
1
/
19
$508.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$508.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$508.99
Price After Coupon
$508.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,645.99
69% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21697229
This corner storage cabinet is perfectly embedded in the corner space of any family living room with its simple and elegant design. The cabinet body is made of high-quality wood with clear and natural texture, exuding a warm atmosphere.
- The design style is elegant and generous, integrated into modern home decoration to enhance the overall home atmosphere.
- The use of high-quality wood provides durability and corrosion resistance while presenting a natural beauty.
- The corner space-saving design makes it perfect for small living rooms or apartments with limited space.
- The spacious internal storage space can meet various storage needs and optimize the cleanliness of the home.
- The stable structural design ensures anti-dumping and safe use, protecting the safety of your family.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 27.5" (70 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 38" (96 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 27" (68 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Smooth Door,Textured Door |
| Base Color | Natural,Red,White |
| Base Material | Wood |
| Base Wood Species | Manufactured Wood |
| Color | Light Walnut,Teak,White,White/ Light Walnut,White/ Teak |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Corner |
| Style | Modern |
| Top Color | Natural,Red,White |
| Top Wood Species | Manufactured Wood |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service