1
/
18
1
/
18
$1,150.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,150.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,150.99
Price After Coupon
$1,150.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,876.99
60% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21623054
This display cabinet attracts the eye with its modern and simple design style. The clear lines and metal elements are matched with the white body to create an elegant and stylish home atmosphere. The transparent glass door allows the artworks and books displayed inside to shine in the natural light.
- Exquisite glass panels and luxurious marble textures combine to create a high-end and durable appearance.
- The large glass front provides perfect light for displaying items, creating a warm and attractive display that suits any interior decoration style.
- The multi-layer design provides ample storage and display space, making it suitable for storing books, artworks or wine bottles, meeting a variety of usage needs.
- The smooth metal handle not only showcases the minimalist aesthetics of modernism, but also provides convenience and a comfortable grip.
- The L-shaped foot design ensures stability and durability, while increasing the cabinet's sense of suspension.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 71" (180 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm),35.5" (90 cm),41" (105 cm),47" (120 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Base Color | Black |
| Base Material | Metal |
| Color | Black-Gray,Gray-Gold,White-Black,White-Gold |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Large (Over 42 in.),Small (Under 24 in.),Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 15.7"L x 13.8"W x 70.9"H,19.7"L x 13.8"W x 70.9"H,35.4"L x 13.8"W x 70.9"H,41.3"L x 13.8"W x 70.9"H,47.2"L x 13.8"W x 70.9"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Gray,White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Feature | Standard |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Legs Included | With Legs |
| Number of Cabinets | 1,2 |
| Number of Drawers | 3,6 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Drawers |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service