1
/
22
1
/
22
$217.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $39.24 Coupon
Coupons Details
$178.75
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$217.99
18%
Off Over $0.00
-$39.24
Price After Coupon
$178.75
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,071.99
80% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21444531
This modern metallic black post cap light features a simple geometric design that lends elegance and style to your outdoor space. The LED light source provides an even and warm glow, adding a charming ambience to gardens and pathways at night.
- The design style is modern and fashionable, suitable for various outdoor decorations.
- Made of high-quality metal, it is weather-resistant and durable.
- The black appearance is classic and elegant, suitable for a variety of environmental color matching.
- The geometric structure gives the overall design a unique feel.
- Built-in high-efficiency LED, energy-saving and environmentally friendly, with longer life.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Height | 10.5",12.5",16.5",5.5",7",9" |
| Width | 10",12",16" |
| Quantity | 1 |
| Color Temperature | Warm Light |
| Material | Metal |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Color | Black |
| Size | 10",12",16" |
| Shape | Square,Square/ Rectangle |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service