1
/
27
1
/
27
$274.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $49.50 Coupon
Coupons Details
$225.49
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$274.99
18%
Off Over $0.00
-$49.50
Price After Coupon
$225.49
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$452.99
39% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210107676
This modern metal sideboard combines style and practicality, making it an ideal choice for enhancing the overall aesthetics of a dining room. Its narrow design is perfect for small spaces, providing storage without taking up too much room.
- The modern and minimalist design suits various interior décor styles. The combination of elegant metal and stone countertops adds a touch of sophistication to your dining area.
- With diverse storage space designs and multiple cabinet options, it provides ample storage space for different tableware and decorations, keeping things neat and organized.
- Stone countertops are not only durable but also easy to clean, making them ideal for displaying fine tableware or setting out festive meals, enhancing the dining atmosphere.
- Suitable for all occasions, from everyday dinners to Thanksgiving parties, this sideboard is an important display for food and decorations, creating unforgettable dining experiences for family gatherings.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 17" (44 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 60" (153 cm),74" (188 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | White,Grey |
| Size | 24"L x 17"W x 74"H,31"L x 17"W x 74"H,39"L x 17"W x 74"H,47"L x 17"W x 74"H,24"L x 17"W x 60"H,31"L x 17"W x 60"H,39"L x 17"W x 60"H,47"L x 17"W x 60"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Metal |
| Countertop Material | Stone |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Storage Included | Storage Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Product Care | Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service