1
/
13
1
/
13
$92.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$92.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$92.99
Price After Coupon
$92.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$123.99
25% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21726698
This modern table lamp, with its simple and elegant design, is the perfect complement to any interior décor. The entire lamp is made of metal, paired with a stylish fabric lampshade with piping, effortlessly creating a warm and soft lighting atmosphere. Its classic yet fashionable design makes it an important decorative element in modern homes, being both practical and beautiful.
- The use of metal enhances the durability and premium feel of the lighting fixtures.
- Multi-bulb compatibility design: supports LED, incandescent and fluorescent lamps.
- With a voltage selection of 110V-240V, the lighting fixtures are suitable for various residential environments.
- High-quality fabric lampshade provides soft, non-glaring light.
- Suitable for various occasions, such as bedrooms and living rooms, it adds a modern feel to the space.
Weights & Dimensions

| Length | 10" |
| Width | 10" |
| Height | 20" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Base Color | Black,Gold |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Black,White,Coffee |
| Shade Material | Fabric |
| Shade Shape | Barrel |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Power Source | Plug In Electric |
| Color | Black,Gold |
| Size | 20 Inch & Above |
| Fixture Height | 16 to 20 Inch |
| Fixture Type | Bedside / Standard |
| Material | Metal |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Occasion | Residential Use |
| Switch Type | Rocker |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service