1
/
21
1
/
21
$113.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$113.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$113.99
Price After Coupon
$113.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$236.99
52% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21279322
This modern metal LED wall lamp captures people's hearts with its simple and elegant design. It is especially suitable for reading and decorating your home environment. The lamp body is made of high-quality metal material, combined with warm light, creating a comfortable and elegant atmosphere. Long-term durability makes it a sustainable choice for home life.
- Its contemporary design fits perfectly into any interior and adds a stylish touch to your space.
- The metal material not only enhances the texture of the wall lamp, but also ensures the durability of the product.
- The shape of the lamp is designed as a simple cylinder, which gives it visual balance and beauty.
- Comes with a switch design, easy to use, easily meeting daily lighting needs.
- This LED wall lamp has eye protection function, reduces visual fatigue and provides an ideal light source for reading.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 2" |
| Height | 7" |
| Length | 3.5" |
| Shade Height | 7" |
| Width | 2" |
Specifications
What's Included
Features
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Switch Included |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Reading |
| Color Temperature | Warm Light |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Shape | Cylinder,Square |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Black-Gold,Chrome,Gold,Nickel |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Black,Chrome,Gold,Nickel |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Aluminum |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service