1
/
49
1
/
49
$144.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $26.10 Coupon
Coupons Details
$118.89
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$144.99
18%
Off Over $0.00
-$26.10
Price After Coupon
$118.89
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$299.99
52% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21633202
This modern display cabinet perfectly combines simplicity and sophistication. It uses a pure white metal structure with a transparent glass door, creating a light and transparent visual effect. It is suitable for placement in the living room or bedroom, and can also be an elegant embellishment in every corner of the home.
- High-quality metal structure, strong and durable, ensures stability and safety for long-term use.
- The design style is simple and modern, suitable for a variety of home decoration styles, and enhances the overall beauty of the space.
- The design with transparent glass door not only makes it easy to observe the items inside, but also creates more possibilities for displaying ornaments.
- It is suitable for storing and displaying various items. It is both functional and beautiful, and is the perfect choice for storage and decoration.
- Easy to clean and maintain, keep the home environment clean and elegant, and reduce the burden of housework.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 16" (40 cm),31.5" (80 cm),47" (120 cm),63" (160 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Door Material | Changhong Glass,Tempered Glass |
| Base Color | Blue,Green,Pink,Purple,White |
| Base Material | Metal |
| Color | Blue,Green,Pink,Purple,White |
| Countertop Material | Metal |
| Length | Small (Under 24 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 15.7"L x 13.8"W x 31.5"H,15.7"L x 13.8"W x 47.2"H,16"L x 14"W x 16"H,16"L x 14"W x 63"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Blue,Green,Pink,Purple,White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Feature | Glass Doors |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Number of Cabinets | 1,2,3,4 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service