1
/
14
1
/
14
$115.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$115.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$115.99
Price After Coupon
$115.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$292.99
60% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21672535
This gold modern style wall lamp, with its unique cylindrical design, is the perfect choice for bathroom vanity, making your space full of modernity and luxury.
- Elegant and fashionable: The combination of gold and white glass not only shows elegance, but also enhances the fashion sense of the room.
- High-Quality Materials: Made of premium metal and glass to ensure long-term durability and reliability.
- Multi-purpose design: suitable for bathroom, bedroom and other occasions to create a perfect lighting effect for you.
- Easy Installation: Comes with clear installation instructions, easily fix it to the wall.
- Energy saving and environmental protection: High-efficiency LED technology provides bright light source and effectively reduces energy consumption.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 2.5" |
| Fixture Height | 5",7" |
| Length | 3.5",7" |
| Width | 2.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Feature | Integrated LED |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | White Glass |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Cylinder |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Gold |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light,4-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service