1
/
12
1
/
12
$95.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$95.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$95.99
Price After Coupon
$95.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$250.99
62% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21687412
This modern wall lamp, with its simple and elegant design style, has been given a unique role in modern home life. It uses high-quality glass lampshades and warm wood materials, perfectly integrating modern aesthetics and natural elements. Whether installed in the bedroom or as an embellishment in the living room, it can add a warm and harmonious atmosphere and make your living space full of modernity.
- Modern and simple design: Leading the fashion trend, suitable for a variety of home decoration styles.
- High-Quality Material: The glass lampshade is combined with wooden elements, which are durable and have excellent visual effects.
- Wide range of applicable scenarios: whether it is the bedroom, corridor, or living room wall, it can fit perfectly.
- Good decorative effect: add highlights to the space and enhance the overall home taste.
- Energy-saving and practical: Highly efficient energy-saving lighting is both environmentally friendly and economical.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 10.5" |
| Height | 8.5" |
| Width | 10.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | White Glass |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Walnut,Wood Color |
| Material | Wood |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service