1
/
18
1
/
18
$64.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $11.70 Coupon
Coupons Details
$53.29
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$64.99
18%
Off Over $0.00
-$11.70
Price After Coupon
$53.29
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$196.99
67% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21690074
Modern wall lamp design, the perfect combination of fashion and function, makes it a highlight in modern home decoration. Suitable for living room, bedroom, and corridor, providing soft and warm lighting.
- Its glass shade is paired with a metal frame for a simple yet elegant look.
- High-quality materials ensure durability and long life, adding lasting beauty to your home.
- Suitable for a variety of home styles, it can show taste in a low-key manner and enhance the overall texture of interior decoration.
- Energy-saving LED light sources provide bright and environmentally friendly lighting solutions to meet the various lighting needs of modern homes.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4",5" |
| Fixture Depth | 5.5",6.5" |
| Height | 12.5”,18" |
| Length | 10.5",5" |
| Shade Height | 5",6" |
| Shade Width | 5",6" |
| Width | 5.5",6.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Shape | Circle,Oval |
| Size | Mini (Less than 14" wide),Small (15"-19" wide) |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Globe |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Feature | With Shade |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,15 to 19 Inch |
| Glass Type | White Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Color | Black,Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service