1
/
15
1
/
15
$108.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$108.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$108.99
Price After Coupon
$108.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$285.99
62% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21682124
This modern and simple ceramic wall lamp, with its exquisite half-moon design, adds a touch of elegant light and shadow charm to your living space. Whether it is a bedroom or a living room, this wall lamp can be easily integrated and become a visual focus. Under the soft light at night, it not only illuminates the room but also creates a warm and comfortable atmosphere.
- With a modern and simple style, it perfectly matches a variety of interior designs.
- Made of high-quality ceramic material, it feels delicate and is durable.
- The uniquely designed half-moon-shaped lampshade provides soft and even lighting.
- Suitable for various scenes such as bedrooms and living rooms to enhance the temperament of the space.
- Easy to install, user-friendly, and suitable for various wall mounting needs.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 10",4.5”,8" |
| Fixture Depth | 3.5",4.5",5" |
| Height | 4.5",5" |
| Length | 10",4.5",8" |
| Width | 3.5",4.5",5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Up,Up & Down |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin,LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | 5 to 9 Inch,Mini (Less than 14" wide) |
| Shape | Geometric,Semicircle,Square |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | White |
| Material | Gypsum |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Gypsum |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27,G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service