1
/
12
1
/
12
$1,903.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $342.72 Coupon
Coupons Details
$1,561.27
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,903.99
18%
Off Over $0.00
-$342.72
Price After Coupon
$1,561.27
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,424.99
44% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210048302
This modern oak sideboard perfectly combines practicality and aesthetics, enhancing your dining experience. Whether for displaying food at festive gatherings or showcasing exquisite tableware for everyday use, this sideboard is the perfect choice.
- Three spacious drawers and sliding doors make it easy to access items. Adjustable internal shelves can flexibly meet different storage needs, helping you effectively organize tableware, ingredients, and decorations.
- The sideboard features a wooden countertop, offering a natural feel and adding warmth to your dining room. Available in standard or narrow designs to suit various space sizes, it saves space without sacrificing functionality.
- Built-in lighting draws attention to the displayed items, perfectly showcasing your collection. At the same time, this design enhances the overall brightness and grandeur of the restaurant.
- The overall design is stylish and modern, combined with a rustic wood tone, providing an elegant and contemporary look for any restaurant or kitchen.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 34" (86 cm),47" (120 cm),59" (150 cm),71" (180 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18" (45 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 71" (180 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Brown |
| Size | 34"L x 18"W x 71"H,47"L x 18"W x 71"H,59"L x 18"W x 71"H,70.9"L x 17.7"W x 70.9"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75") |
| Lighting Included | Lighting Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service