1
/
14
1
/
14
$282.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$282.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$282.99
Price After Coupon
$282.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$432.99
35% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21672488
This modern vanity mirror lamp combines a simple oval design with an elegant white silicone lampshade. It is suitable for installation in a variety of occasions such as the bathroom, bringing comfortable and natural light.
- Fashion Style: Modern minimalist style, perfect integration into various home decorations.
- High-quality material: Made of durable silicone lampshade, the light is soft and not dazzling.
- Flexible and applicable: It can be used on dressing tables and is also suitable as a decorative lamp in bedrooms and corridors.
- Color options: Available in classic black and luxurious copper to meet different aesthetic needs.
- Compact design: Compact size, suitable for wall mounting where space is limited.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 16" |
| Width | 1.5" |
| Length | 5" |
| Fixture Depth | 1.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Feature | Integrated LED |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Style | Modern |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Silica Gel |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Black,Coppery |
| Number of Lights | 2-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service