1
/
12
1
/
12
$1,953.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $351.72 Coupon
Coupons Details
$1,602.27
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,953.99
18%
Off Over $0.00
-$351.72
Price After Coupon
$1,602.27
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,393.99
42% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210026854
This modern sideboard, crafted from pine and cherry wood, combines functionality and aesthetics, making it suitable for various home décor styles. It offers ample storage space, perfect for storing and displaying various items in the dining room.
- Includes four drawers and a wardrobe, offering a variety of storage options for easier organization and storage of items. Whether it's tableware or everyday items, they can all be easily stored.
- Sliding door designs not only add a modern touch but also make more efficient use of space, allowing for flexible opening and closing, making them suitable for small spaces.
- Synthetic stone countertops are aesthetically pleasing and easy to clean, providing convenience for daily use, while also being durable, scratch-resistant, and ensuring a long service life.
- Its multi-functional design makes it an ideal choice for holiday gatherings such as Thanksgiving, serving as both a food display stand and a place to showcase your collection of exquisite tableware on ordinary days.
- Available in both narrow and standard sizes to meet the space needs of different families and help optimize space layout.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 33.5" (85 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Brown |
| Size | 47"L x 16"W x 33"H,55"L x 16"W x 33"H,63"L x 16"W x 33"H,71"L x 16"W x 33"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Pine,Cherry Wood |
| Countertop Material | Stone |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service