1
/
18
1
/
18
$470.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$470.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$470.99
Price After Coupon
$470.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,556.99
70% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21968629
Known for its perfect blend of elegance and practicality, this contemporary nightstand is crafted from high-quality wood for durability and beauty that complements any home style.
- The convenient drawer storage design provides ample storage space and can easily place and organize personal items such as books, glasses and nighttime essentials, helping you maintain a tidy bedroom environment.
- The unique lighting function not only enhances the overall design sense, but also provides convenience for nighttime use. No additional bedside lamp is required. The lighting is soft and not glaring, making it suitable for nighttime reading or soft bedside lighting.
- A variety of color options like beige, warm white, and black make it easy to coordinate with your home decor, while its compact size is perfect for small spaces.
- Combining modern style with practical functionality, this bedside table is more than just a piece of furniture; it's an ideal choice for enhancing the quality of life in your bedroom.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black,Textured Black,Warm White,Beige |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Lighting Included | Lighting Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service