1
/
26
1
/
26
$1,599.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $288.00 Coupon
Coupons Details
$1,311.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,599.99
18%
Off Over $0.00
-$288.00
Price After Coupon
$1,311.99
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,577.99
38% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21730458
This modern shoe cabinet with its soft pink design adds a touch of elegance and fashion to your home space. Made of high-quality artificial wood, it shows an endless pursuit of details, which not only enhances the texture of your life but also effectively solves the troubles of daily shoe placement.
- The modern design style blends perfectly with a variety of home styles to enhance the overall home atmosphere.
- Made of durable artificial wood material, it is sturdy and durable, ensuring it will not be easily damaged after long-term use.
- The adjustable shelf design is highly flexible and can adapt to the needs of shoes of different heights.
- Multiple size options ensure that the space needs of different families are met.
- An excellent shoe storage solution that makes the most of small spaces such as hallways and keeps things tidy and organized.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 36" (92 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Product Type | Shoe Storage Cabinet |
| Color | Butter Yellow,Green,Grey,Orange,Pink,White |
| Material | Manufactured Wood |
| Style | Modern |
| Size | 24"L x 16"W x 36"H,31"L x 16"W x 36"H,39"L x 16"W x 36"H,47"L x 16"W x 36"H,55"L x 16"W x 36"H,63"L x 16"W x 36"H |
| Foldable | Non-foldable |
| Portable | Non-Portable |
| Extendable | Non-extendable |
| Mirror Included | Without Mirror |
| Lid(s) Included | Lid Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Doors Included | Door(s) Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Closed Back | Closed Back |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drop Front | Not Drop Front |
| Adjustable Shelves | Adjustable |
| Installation Type | Free Standing |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service