1
/
16
1
/
16
$119.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $21.60 Coupon
Coupons Details
$98.39
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$119.99
18%
Off Over $0.00
-$21.60
Price After Coupon
$98.39
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$274.99
56% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21690088
This modern wall lamp combines a simple wooden base with an elegant pleated fabric lampshade, taking home decoration to a new level. Suitable for a variety of scenes such as bedrooms and living rooms, it adds a touch of warmth to the room, whether during the day or at night.
- Simple and modern design style, easy to match with various home decorations.
- High-quality wooden material, durable, environmentally friendly, and beautiful.
- Soft lighting filters through the pleated fabric cover, creating a cozy and warm atmosphere.
- Suitable for a variety of scenarios, including bedrooms, living rooms, and reading corners.
- The unique pull-cord switch design is easy to operate and adds convenience to your life.
Weights & Dimensions

| Height | 14" |
| Width | 7.5" |
| Length | 13.4" (34cm) |
| Fixture Depth | 7.5" |
| Backplate Width | 14“ |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Switch Type | Pull Chain |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | Indoor |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Walnut,Wood Color |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Plastic |
| Material | Metal |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service