1
/
13
1
/
13
$646.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$646.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$646.99
Price After Coupon
$646.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,501.99
74% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21417502
This contemporary wall lamp features geometric shapes and clean lines for a sophisticated design that will complement any interior.
- The natural stone lampshade is paired with a solid metal frame, showing a noble and elegant texture and is durable.
- The integrated LED bulb design is not only energy-saving and environmentally friendly, but also provides multi-stage dimming function to create ideal lighting for different scenes.
- The delicate choice of black and gold gives the space an atmospheric and modern visual effect.
- The easy installation design and hard-wired power supply make this wall lamp an indispensable practical work of art in life.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 5" |
| Height | 31.5" |
| Length | 5.5" |
| Width | 5" |
Specifications
What's Included
Features
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 25 Inch & Above |
| Feature | Integrated LED |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | Wall Control |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Stone |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service