1
/
13
1
/
13
$72.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $13.14 Coupon
Coupons Details
$59.85
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$72.99
18%
Off Over $0.00
-$13.14
Price After Coupon
$59.85
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21690286
This modern-style wall lamp perfectly combines simple wood with LED lights, adding a natural and warm atmosphere to your room and becoming the finishing touch of modern home decoration. Whether placed in the living room, bedroom, or corridor, it can provide soft and quiet lighting, creating a comfortable and pleasant living space.
- Its design style is simple and modern, suitable for families who pursue the fusion of fashion and nature.
- Made of high-quality wood and an energy-saving LED light source, it is environmentally friendly and durable.
- The soft light protects your eyes and is perfect for reading or creating a cozy atmosphere.
- It has a significant decorative effect, adding a modern and natural touch to the space.
- A very practical lighting solution suitable for a variety of home scenarios.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 9" |
| Fixture Depth | 5" |
| Height | 6.5" |
| Length | 9" |
| Width | 5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Glass Type | Frosted |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Glass Type | White Glass |
| Color | Wood Color |
| Material | Wood |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service