1
/
17
1
/
17
$895.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $161.28 Coupon
Coupons Details
$734.71
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$895.99
18%
Off Over $0.00
-$161.28
Price After Coupon
$734.71
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,631.99
45% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21711936
This modern white wood cabinet adds a touch of simplicity and elegance to your living room. It is perfect for everyday storage or to showcase your decorative items.
- Modern Style Design: Unique simple lines, perfectly integrated into modern home decoration.
- High-quality Wood: Made of high-quality wood, it is sturdy and durable, environmentally friendly, and healthy.
- Applicable In Multiple Scenarios: Suitable for living room, study, or bedroom, meeting various storage needs.
- Flexible Size Selection: A variety of sizes are available to adapt to different space sizes.
- Unique Highlights: The white exterior design matches with all kinds of furniture, making the room more modern.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 29.5" (75 cm),34.5" (88 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 35.5" (90 cm),39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Foot/Leg Material | Metal |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Locking | Non Lockable |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Free Standing |
| Base Color | Black |
| Base Material | Metal |
| Color | Grey,White |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Large (Over 42 in.),Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Chests |
| Shape | Rectangle |
| Size | 35"L x 16"W x 35"H,39.4"L x 15.7"W x 29.5"H,47"L x 16"W x 30"H,47"L x 16"W x 35"H,55"L x 16"W x 30"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Gray,White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service