1
/
17
1
/
17
$457.75
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$457.75
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$457.75
Price After Coupon
$457.75
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$595.88
23% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21623514
This modern rubber wood bar table becomes the highlight of home decoration with its simple design and excellent practicality, adding a natural and warm atmosphere.
- Made of high-quality rubber wood, it is sturdy and durable, giving you a natural texture while ensuring a long service life.
- The stylish Nordic style design makes it suitable for a variety of interior decoration styles and is an ideal choice for modern families.
- It is suitable for a variety of occasions, including the kitchen, dining room or outdoor terrace, providing an ideal space for social gatherings or family dining.
- It does not require complicated installation or height adjustment, and you can simply enjoy it, saving your time and energy.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 23.5" (60 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 23.5" (60 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 40.5" (103 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Seating Capacity | Seats 2 |
| Table Top Material | Wood |
| Please Note | Table Only |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Color | Natural,Brown |
| Table Top Color | Natural Finish,Brown |
| Popular Table Lengths | 36 inches |
| Table Base Type | Legs |
| Base Wood Species | Rubberwood |
| Table Base Material | Wood |
| Top Shape | Round |
| Style | Scandinavian |
| Color | Brown,Natural |
| Footrest Included | Without Footrest,With Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Feature | Storage,Footrest |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Storage Included | Storage Included,Storage Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service