1
/
7
1
/
7
$750.00
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$750.00
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$750.00
Price After Coupon
$750.00
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,255.00
40% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21836988
This modern country-style antler chandelier perfectly blends natural elements with geometric beauty with its unique design, becoming an artistic focal point in the room.
- The golden metal material combined with the antler elements not only highlights the luxurious texture, but also adds a warm and natural atmosphere to the home.
- Suitable for open spaces such as living rooms and dining rooms, the 18 lamp heads provide sufficient lighting to create a comfortable and bright living environment.
- The mid-size design (20"-25" wide) is perfect for a variety of spaces without being too bulky or taking up too much room.
- The unique geometric design makes the lamp not only a lighting tool, but also a beautiful decoration.
- Use Bi-pin bulbs for easy replacement and maintenance, ensuring long-term use of the lamp.
- The antler shape brings a natural country style and has a strong artistic atmosphere.
- Whether it is a modern decoration or a retro style home, this chandelier can blend perfectly and enhance the overall style.
Weights & Dimensions

| Length | 23" |
| Width | 23" |
| Fixture Height | 10" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Rust |
| Style | Modern |
| Shape | Geometric |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 18-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Occasion | Residential Use |
| Size | Medium (20"-25" wide) |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Shade / Light Direction | Up |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Glass |
| Voltage | 220V-240V,110V-120V |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G4 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service