1
/
10
1
/
10
$3,371.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$3,371.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$3,371.99
Price After Coupon
$3,371.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$8,291.99
59% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210090663
This modern freestanding cabinet, crafted from coffee-colored wood, features a unique patchwork design that adds an artistic touch to your home.
- With its simple design yet powerful functionality, it offers two open shelves to keep your books and everyday items neatly organized.
- Suitable for corners of living rooms, studies, or bedrooms, it is an excellent decorative storage solution.
- High-quality wood ensures the product's durability and excellent stability.
- Its flexible modular design allows it to easily blend into various home styles, making your home more personalized.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19" (49 cm),18" (45 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19" (49 cm),18" (45 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 69" (176 cm),75" (190 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 19"L x 19"W x 69"H,17.7"L x 17.7"W x 74.8"H |
| Product Type | Accent Chests |
| Style | Modern |
| Shape | Corner |
| Color | Brown |
| Top Color | Brown |
| Base Color | Silver,Black |
| Countertop Material | Wood |
| Base Material | Metal,Wood |
| Design | Free Standing |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Shelves |
| Baskets | Without Basket |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service