1
/
15
1
/
15
$273.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$273.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$273.99
Price After Coupon
$273.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$773.99
65% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21208677
This modern bathroom vanity light, with its silver tones and metallic materials, will give your space a sense of style and sophistication.
- The lamp design is simple yet elegant, with a round spherical lampshade, perfectly adapting to the decoration needs of different styles.
- The durable acrylic lampshade ensures long-term safety and beauty while being easy to clean and maintain.
- Supports LED incandescent lamps and fluorescent lamps, allowing you to adjust the lighting effects according to your needs, suitable for different occasions.
- Hard-wired power design, securely mounted above or on both sides of the makeup mirror, providing ample lighting to enhance the makeup experience.
Weights & Dimensions

| Length | 23.5",27.5",31.5",35.5",39" |
| Width | 3" |
Specifications
What's Included
Features
| Feature | Edison Bulb |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Globe |
| Size | 23.5",27.5",31.5",35.5",39" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Silver |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 4-Light,5-Light,6-Light,7-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Acrylic |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service