1
/
11
1
/
11
$860.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$860.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$860.99
Price After Coupon
$860.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,017.99
57% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210101830
This side table combines traditional design with modern practicality, adding convenience to your home space with its unique multi-layered folding design and caster structure.
- The rectangular design of the tabletop and the natural grain of the high-quality wood allow it to blend perfectly into the overall decor, whether in the living room or the study.
- With its spacious surface and built-in storage, it offers extra storage and display space, making it a practical helper in daily life.
- The high-quality plastic/acrylic base not only makes the table lightweight and easy to move, but also ensures its sturdiness and durability.
- The base with wheels makes it easy to move between different rooms, making your life easier and more convenient.
- This tall side table is especially suitable for families with limited space who need storage, as it can effectively utilize the vertical space of the room.
Weights & Dimensions

| Length | Wide (Over 24 in.) |
| Height | Tall (Over 28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Product Type | Coffee Table |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Plastic/ Acrylic |
| Height Adjustable | Adjustable Height |
| Base Color | Black |
| Table Top Material | Wood |
| Table Top Color | Brown |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 32" (82 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 27.5" (70 cm) |
| Foldable | Foldable |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Wheels Included | Casters Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | None |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Traditional |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | Brown |
| Table Base Type | Wheel |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service