1
/
22
1
/
22
$540.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $97.38 Coupon
Coupons Details
$443.61
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$540.99
18%
Off Over $0.00
-$97.38
Price After Coupon
$443.61
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,976.99
73% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21417626
This exquisite post cap light features a geometric design that creates a stunning three-dimensional effect, full of modernity and elegance. Its bronze metal material is not only sturdy but also has a classic charm, adding a touch of color to your garden. The built-in high-efficiency solar panel is environmentally friendly and energy-saving, ensuring that it automatically lights up at night, bringing a warm lighting experience.
- The elegant geometric design shows extraordinary artistic taste.
- Made of high-quality bronze metal, it is durable, waterproof and suitable for all climates.
- Intelligent solar power supply, no power connection required, simple and convenient installation, eliminating complicated wiring.
- The 3-color LED light can adjust the lighting atmosphere according to the environment or mood.
- Suitable for a variety of scenes and column sizes, perfect for decorating your yard, garden or deck.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Shape | Geometric,House |
| Size | 10",12",16",20",24" |
| Color | Bronze |
| Power Source | Solar |
| Material | Metal |
| Color Temperature | 3 Color Light |
| Quantity | 1 |
| Width | 10",12",16",20",24" |
| Fixture Height | 12.5",13",16.5",20.5",24.5" |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service