1
/
14
1
/
14
$271.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $48.96 Coupon
Coupons Details
$223.03
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$271.99
18%
Off Over $0.00
-$48.96
Price After Coupon
$223.03
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$552.99
51% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21723291
This post cap light presents a sense of tranquility and harmony of nature. Its woven rattan design makes it shine like a work of art in the courtyard. When there is plenty of sunshine, it can store electricity through the solar panels on the top. At night, soft light will overflow in the courtyard, creating a warm and romantic atmosphere.
- High-quality rattan material, environmentally friendly and durable, can be used for a long time.
- Brown matches any environment harmoniously and naturally.
- Solar powered, no additional power required, environmentally friendly and energy-saving.
- The structure design is simple, easy to install and move.
- Suitable for various outdoor scenes and enhances the style of the environment.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Shade Shape | Lantern,Drum |
| Size | 10",8",12",11" |
| Color | Brown |
| Power Source | Solar |
| Shape | Drum |
| Quantity | 1 |
| Width | 10",8",12",11" |
| Fixture Height | 16",12.5",19",16.5",12" |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore