1
/
22
1
/
22
$113.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$113.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$113.99
Price After Coupon
$113.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$311.99
63% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21846422
Combining an elegant wooden tabletop with sturdy metal legs, this modern round side table adds a stylish touch to your living room while providing a practical storage solution.
- Exquisite Scandinavian style design, suitable for any modern home decoration style.
- Sturdy and durable metal legs and high-quality wooden tabletop ensure long-term use without deformation.
- The double-layer storage design allows you to place books, decorations or drinks and make full use of the space.
- Its versatility makes it suitable for use as a sofa side table, nightstand, or anywhere you need it.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (14-24 in.) |
| Height | Standard (18-28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Size | 23.6"L x 23.6"W x 26.8"H,20"L x 16"W x 22"H,20"L x 20"W x 22"H,19.7"L x 19.7"W x 26.8"H,16"L x 16"W x 27"H |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Table Top Color | Brown,White |
| Table Top Material | Manufactured Wood,Wood |
| Base Color | Black,Brown |
| Base Material | Metal,Wood |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Swivel | Fixed |
| Flip Top | Unflip Top |
| Tilt Included | Non-Tilting |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Doors Included | Door(s) Not Included |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Product Type | Chairside,Stool Table |
| Removable Tray | Removable Tray,Non-removable Tray |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm),19.5" (50 cm),23.5" (60 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),19.5" (50 cm),23.5" (60 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 27" (68 cm),21.5" (55 cm) |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Scandinavian,Modern |
| Top Shape | Round,Rectangular |
| Color | White,Nut-Brown |
| Table Base Type | Three Leg,Four Legs |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service