1
/
15
1
/
15
$1,538.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,538.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,538.99
Price After Coupon
$1,538.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$5,567.99
72% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21655162
This rustic display cabinet made of natural wood is not only extremely practical, but also a unique addition to the home.
- The stylish glass door design allows you to easily display your precious porcelain or collectibles.
- Whether used in the living room, dining room or study, it can be perfectly combined to enhance the taste of the overall space.
- Sturdy and durable wooden construction ensures long life.
- The classic design and modern style are perfectly combined to suit a variety of home decoration styles.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 43" (109.5 cm),23.5" (60 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (38 cm),16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 36" (91.3 cm),68" (173.5 cm) |
| Drawers Included | Drawers Not Included,Drawers Included |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Style | Modern |
| Color | Natural Finish |
| Product Type | Display Stand |
| Design | Standard |
| Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | Distressed Wood |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Usage | Living Room |
| Furniture Mobility | Non Removable |
| Free Standing | Freestanding |
| Storage Included | Storage Included |
| Doors Included | With Door(s) |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Extendable | Non-extendable |
| Height | Short (Under 45 in.),Standard (45 - 90 in.) |
| Size | 23.6"L x 15.7"W x 68.3"H,43"L x 15"W x 36"H |
| Feature | Glass Doors |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Wine Storage | Without Wine Storage |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Shelf Material | Wood |
| Number of Shelves | 4,2 |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service