1
/
13
1
/
13
$2,945.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$2,945.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,945.99
Price After Coupon
$2,945.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21695007
This storage cabinet brings you visual enjoyment with its unique classic design style. The wood texture and perfect proportion are cleverly combined to present an elegant and modern appearance, which embellishes your home like a work of art.
- The texture and feel of high-grade wood bring a naturally warm touch and affinity, while its solid and durable characteristics ensure long-term use value.
- The cabinet doors are cleverly designed and can be opened easily. The spacious built-in space allows you to cleverly arrange your various items, improving the neatness and practicality of your home life.
- Its generous appearance combined with delicate craftsmanship adds an elegant touch to the bedroom or living room space, and becomes a visual focal point wherever it is placed.
- It is suitable for a variety of environments and can be used in various occasions such as home and office, flexibly meeting various storage needs.
- The humanized design takes safety factors into consideration, and the cabinet has an anti-dumping function, providing more safety protection for you and your family.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 39" (100 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 35.5" (90 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (38 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Base Color | Brown |
| Base Material | Wood |
| Color | Dark Walnut |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Large (Over 42 in.),Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 35.4"L x 15"W x 39.4"H,47.2"L x 15"W x 39.4"H,55"L x 15"W x 39"H,63"L x 15"W x 39.4"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Brown |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Number of Shelves | 3 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service