1
/
10
1
/
10
$320.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$320.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$320.99
Price After Coupon
$320.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$915.99
65% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210010189
This nightstand features a Scandinavian design that is both modern and minimalist, suitable for any home decoration style.
- The three-layer drawer design provides ample storage space for books, glasses or other personal items, keeping the bedside tidy and organized.
- The bottom uses wooden legs, which are more stable and durable, while also improving the overall texture.
- The product is available in a variety of sizes to suit different bed heights and space requirements, making full use of small bedroom space.
- Available in white and milky green, it can be matched according to personal preference and room tone.
- Easy assembly and detailed instructions ensure a quick and easy installation process.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 23" (58 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | White,Milky Green |
| Style | Scandinavian |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 16"L x 14"W x 23"H,18"L x 14"W x 23"H,20"L x 14"W x 23"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Standard(23-28 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service