1
/
12
1
/
12
$1,466.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,466.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,466.99
Price After Coupon
$1,466.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,941.99
63% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21723056
This modern free-standing wood cabinet will add a touch of color to your living room with its elegant natural hue and stylish design.
- Made of high-quality wood, it provides long-lasting and durable use.
- The cabinet is the perfect size of 24"L x 16" W x 37"H, perfect for limited spaces and making the most of every inch.
- Its simple design and natural tones suit many home styles, especially modern and fresh styles.
- Versatile storage space meets daily needs and can be used to store household items or to display decorative items.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 37" (95 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 24"L x 16"W x 37"H |
| Length | Small (Under 24 in.) |
| Product Type | Accent Chests |
| Style | Scandinavian |
| Shape | Rectangle |
| Color | Natural Finish |
| Top Color | Gray |
| Base Color | Natural |
| Countertop Material | Glass |
| Base Material | Wood |
| Base Wood Species | Cherry |
| Foot/Leg Material | Solid Wood |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Design | Free Standing |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Drawers |
| Baskets | Without Basket |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service