1
/
12
1
/
12
$153.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$153.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$153.99
Price After Coupon
$153.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$493.99
69% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21696041
This modern pendant light with its beautifully spherical white stone lampshade is like a suspended work of art, easily enhancing the style and elegance of your kitchen. Whether it is natural light during the day or warm light at night, this chandelier can perfectly blend into the home environment and become an artistic focal point in the space.
- Made of high-quality stone, the lampshade combines modern design, and the overall style is simple yet elegant, adding a unique charm to the space and complementing a variety of home decoration styles.
- The durable metal stand ensures a long-lasting product life and can withstand the test of daily use, ensuring long-lasting bright effects, making it a reliable choice for your home.
- The pendant lamp adopts a direct power connection design, which is simple and convenient. It is suitable for a variety of application scenarios such as above the kitchen island and can meet a variety of decorative needs.
- The easy-to-clean material design makes it easier in daily maintenance, making life more worry-free and full of fun.
Weights & Dimensions

| Length | 4",5",6" |
| Width | 4",5",6" |
| Fixture Height | 4",5",6" |
| Canopy Width | 4" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Rod/Chain/cord Length | 79" |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Glass Type | With Shade |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Canopy Shape | Round |
| Size | 4",5",6" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Stone |
| Shade Color | White |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service