1
/
23
1
/
23
$1,065.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $191.88 Coupon
Coupons Details
$874.11
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,065.99
18%
Off Over $0.00
-$191.88
Price After Coupon
$874.11
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,950.99
64% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21724850
This modern bookcase is a perfect addition to any interior with its simple and elegant design. The open shelf design not only provides ample storage space, but also allows you to effectively display your favorite books and decorative items.
- Practical and versatile: Whether it's books, decorations or household items, this bookshelf provides enough storage and display space.
- Installation convenience: Designed for easy installation, comes with detailed instructions and all necessary installation tools.
- Structural Stability and Safety: Solid wood and sturdy bracket design ensure the stability of the bookshelf and long-term safety in use.
- Material Quality and Durability: Made of high-grade wood material, with smooth surface, wear-resistant and scratch-resistant.
- Aesthetics and adaptability: The classic black appearance is suitable for various interior decoration styles. Whether placed in the living room, study or office, it can enhance the taste of the entire space.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),31.5" (80 cm),47" (120 cm),59" (150 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 59" (150 cm),79" (200 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 23.6"L x 11.8"W x 59.1"H,23.6"L x 11.8"W x 78.7"H,31.5"L x 11.8"W x 59.1"H,31.5"L x 11.8"W x 78.7"H,47.2"L x 11.8"W x 59.1"H,47"L x 12"W x 79"H,59.1"L x 11.8"W x 59.1"H,59.1"L x 11.8"W x 78.7"H |
| Color | Black,Dark Walnut,White |
| Style | Modern |
| Product Type | Standard |
| Orientation | Vertical |
| Frame Material | Wood |
| Shelf Material | Wood |
| Back Panel | Open Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Standard (20-50 in.),Wide (Over 50 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Medium (36-84 in.) |
| Shape | Rectangle |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Non-Foldable |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore