1
/
22
1
/
22
$384.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$384.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$384.99
Price After Coupon
$384.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$531.99
28% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21716136
Crafted from refined synthetic stone, this contemporary table has a simple yet elegant aesthetic that is perfect for modern home decor.
- The gold base adds a touch of luxury while providing sturdy support, ensuring it will be the center of attention in your living room or bedroom.
- The tabletop is of moderate size and does not take up much space, making it an ideal decorative choice for small spaces or corners. It can also be used to place small objects such as books and vases.
- A variety of color options such as black, gold, gray, etc., perfectly match your home color matching and enhance the overall interior style.
- Whether it is used as a bedside table or a sofa side table, it adds flexible practicality and fashion to your life.
Weights & Dimensions

| Height | Standard (18-28 in.) |
| Length | Standard (14-24 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 23.5" (60 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm),23.5" (60 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19.5" (50 cm),23.5" (60 cm) |
| Removable Tray | Non-removable Tray |
| Tilt Included | Non-Tilting |
| Flip Top | Unflip Top |
| Swivel | Non-Swivel |
| Usage | Living Room |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Product Type | Chairside |
| Table Top Color | Black,Gray,White |
| Base Color | Black,Gold |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Metal |
| Table Top Material | Stone |
| Size | 19.7"L x 19.7"W x 23.5"H,23.6"L x 23.6"W x 23.6"H |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black-Black,Black-Gold,Gray/ Black,Grey-Gold,White Gray/ Black,White/ Gray/ Gold,White-Black,White-Gold |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Table Only |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Pedestal |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service