1
/
14
1
/
14
$85.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$85.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$85.99
Price After Coupon
$85.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$246.99
65% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21655187
This wall lamp is full of charm with its unique glass petal lampshade, which is as light and transparent as a dragonfly's wings, letting out soft light and giving the space a warm atmosphere. Its design combines retro and modern styles, and is paired with a delicate wooden base, adding a touch of nature to your home.
- High-quality materials ensure durability, and the wooden base is finely processed for excellent stability.
- The glass lampshade is exquisitely carved, and the light passing through is as soft as the morning light, creating a comfortable and cozy home environment.
- The lamp body has a simple yet elegant structure and smooth lines, which can be easily integrated into various home decoration styles.
- Suitable for a variety of space layouts, including bedrooms, living rooms and corridors, it is an ideal choice to enhance the style of the space.
- Easy to install, the standard installation accessories and instructions make the assembly process quick and easy.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Fixture Depth | 7" |
| Length | 11" |
| Width | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | Clear Glass |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Glass Type | Transparent |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Walnut,Wood Color |
| Material | Wood |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service