1
/
12
1
/
12
$138.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$138.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$138.99
Price After Coupon
$138.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$362.99
62% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21683947
This traditional style wooden wall display cabinet is the perfect choice to add an elegant touch to your living room decor. Its classic design will match many home styles and become a perfect display platform for your treasured items.
- Crafted from premium wood, the two shelves provide ample display space for everything from luxurious tea sets to exquisite ceramics.
- The wall-mounted design not only saves space, but also effectively utilizes the wall area, creating more home storage possibilities for you.
- The retro brown appearance makes the display cabinet full of elegant ancient beauty. It can be displayed as a home decoration and is also suitable for professional art collection.
- The sturdy and durable wooden structure has good stability and safety, providing long-term protection for your collection.
Weights & Dimensions

| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 13" (33 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23" (58 cm),28" (72 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 5" (13.5 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Swing-Out Cabinet | Not Swing-Out Cabinet |
| Height | Short (Under 45 in.) |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Storage Included | Storage Included |
| Full Overlay | Not Full Overlay |
| To Ceiling | Not To Ceiling |
| Vanity Included | Vanity Not Included |
| Size | 23"L x 5"W x 13"H,28"L x 5"W x 13"H |
| Cabinet Valance | Cabinet Valance Not Included |
| Extendable | Non-extendable |
| Microwave Shelf | Microwave Shelf Not Included |
| Double Oven | Not Double Oven |
| Tilt Out Trash Cabinet | Not Tilt Out Trash Cabinet |
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Wall Bridge | Wall Bridge |
| Free Standing | Freestanding |
| Pull Out Shelves | Not Pull-Out Shelf |
| Furniture Mobility | Non Removable |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Usage | Living Room |
| Color | Brown |
| Design | Floating Mount |
| Material | Wood |
| Product Type | Display Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Traditional |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Feature | Wall Mount |
| Number of Shelves | 2 |
| Open Storage | Open Storage |
| Shelf Material | Wood |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Wine Storage | Without Wine Storage |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service